• https://www.facebook.com/groups/1409903699338070/?fref=ts&sw_fnr_id=1515785635
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret41350
Üyelik Girişi

7/G İhraç Üyelerin Borç Durumları

Şubemizin kuruluşu 1994 yılına kadar dayanmaktadır. Yaklaşık 24 yıllık süreçte şubemiz üyelerinden bazı dostlar aidat ödemelerindeki gecikmelerden dolayı Derneğimiz tüzüğü 7/G maddesi nedeniyle ihraç edilmişlerdir. Dostlarımızı tekrar aramızda görmek ve geriye dönük borçları ile ilgili bir hatırlatma yapmak isteriz.

Bilindiği üzere Dernek Tüzüğümüze göre asli amacın gerçekleştirilmesi için gelir kalemlerimizden olan üye aidatlarının düzenli olarak toplanması derneğimiz açısından önem taşımaktadır. Türk Medeni Kanunu, Denekler Kanunu ve Dernek Tüzüğümüze göre her asil üyenin aidat ödeme zorunluluğu vardır. Dernek aidatı ödemek, üyenin derneğe olan bir borcudur. Bu borç kanundan kaynaklanmaktadır. Özellikle Türk Medeni Kanunun 70. maddesinde "üyelerin yükümlülükleri" başlığı altında ödenti verme borcu düzenlemiştir. Ayrıca dernek tüzüğümüzün Madde 49-Bütçe Esasları başlığı altında 4. alt maddesinde de yazıldığı üzere aidatların zamanında ödenmesi hususu belirtilmektedir.

Açıklamada da belirtildiği gibi borcun ödenmesi YASAL bir zorunluluktur. Üyeliğin sonlandırılması nedeniyle iptal olmamaktadır. Üzülerek belirtmek isteriz ki borcu olan eski üyelerimiz hakkında "hiç istemesek de" YASAL MEVZUAT NEDENİYLE icra takibi başlatmamız gerekecektir. 

Borcunuzu ve üyelik durumunuzu öğrenmek için her cumartesi 12:00-18:00 arası açık olan şubemizi ziyaret edebilir veya yonetim@TRACkadikoy.org.tr adresine e-posta ile ulaşabilirsiniz.

TRAC Kadıköy Şubesi Yönetimi
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
195 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Bizi Takip Edin
follow on facebook logo vector ile ilgili görsel sonucu
Twitter
@
TRAC Kadıköy
Derneğimiz 9 Nisan 1991 tarih ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.


TRAC, 
1965 'ten beri IARU (International Amateur Radio Union) 
ÜYESİDİR.


Site Haritası