• https://www.facebook.com/groups/1409903699338070/?fref=ts&sw_fnr_id=1515785635
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret41350
Üyelik Girişi

Afette Beraber Çalıştık


 3 Temmuz günü tarihinde Denizli ili Sarayköy ilçesinin Tekke ve Kabaağaç Mahallesinde saat 16.57'de ormanlık bölgede yangın çıkmıştır. Orman bölge ekipleri ile çevre il ve ilçe itfaiyelerinin katılımıyla yangına müdahale edilmiştir. AFAD ekiplerinin olay yerine çağrılmasıyla AFAD tarafından Denizli Şubemizle irtibata geçilmesi sonrası ekibimiz hızla koordine edilerek 4 mobil araçtan oluşan 8 kişilik ekibimiz AFAD ile birlikte çalışmalara katılarak haberleşme hizmeti vermişlerdir.

       Gece saat 01.20 sularında yangın alanına gitmekte olan iş makinesi yüklü TIR aracına LPG yüklü yakıt tankeri çarpmıştır. Kaza sırasında yaşanan 3 büyük patlamada ölü, yaralı ve kayıpların olduğu bilinmektedir.

       Art arda meydana gelen bu talihsiz olayla birlikte haberleşmenin önemini bir kez daha anlamış olduk.  Bu vesileyle bize düşen görevin her an her türlü doğal afete ve çağrıya hazır vaziyette telsizlerimizin şarjının dolu olarak beklemek olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Sabaha kadar süren çalışmalara bir fiil iştirak eden, telsizlerin başında hazırda bekleyen ve operasyonda kriz merkezinde görev alan TRAC Denizli Şubesi Başkanı Şaban Zihni Gönen (TA4ASG) ve İsmail Kocakulak (TA4LSM) ile AFAD ekipleriyle birlikte sahada çalışan Salih Evranoğlu (TA4OSE), Mustafa Erdem Berk (TA4MEB), Durmuş Can Çakır (TA4ODC), Ali Akyüz (TA4IAA), İrfan Kaçıkan (TA4IIK), Mustafa Yılmaz (TB4DMY) ve evlerinde hazır durumda bekleyen tüm amatörlerimize teşekkürlerimizle.

 

       Şaban Zihni GÖNEN

       TA4ASG

       TRAC DENİZLİ ŞUBE BAŞKANIKAYNAK : http://www.trac.org.tr/haberler/314-afette-beraber-calistik.html

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
262 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Bizi Takip Edin
follow on facebook logo vector ile ilgili görsel sonucu
Twitter
@
TRAC Kadıköy
Derneğimiz 9 Nisan 1991 tarih ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.


TRAC, 
1965 'ten beri IARU (International Amateur Radio Union) 
ÜYESİDİR.


Site Haritası